“Rīgas mežu” dārznieki stāda krāšņākās vasaras puķu dobes

Drukāt
“Rīgas mežu” dārznieki stāda krāšņākās vasaras puķu dobes

24.05.2018

SIA „Rīgas meži” daļas „Dārzi un parki” dārznieki šonedēļ iestādījuši divas lielākās un krāšņākās  vasaras puķu paklājdobes Rīgas centrā – dobi pie Latvijas Nacionālās operas un baleta un dobi Esplanādē, Brīvības bulvāra un Elizabetes ielu stūrī, iepretim viesnīcai “Latvija”.

Abas dobes veidotas līdzīgā stilistikā – latvju rakstu un spēka zīmju formā – un ir veltījums Latvijai tās simtgadē.

Bez jau minētajām dobēm “Rīgas meži” dārznieki ierīkos gandrīz 50 krāšņus vasaras ziedu objektus: tajā skaitā Rīgas centrā tiek stādītas dobes, ziedu vāzes, grozi un piramīdas Jēkaba laukumā, Pils laukumā, Līvu laukumā, Kanālmalas apstādījumos, Vērmanes dārzā, Ziedoņdārzā, Kronvalda parkā, Esplanādē un pie Brīvības pieminekļa, kā arī Uzvaras parkā un Arkādijas parkā Pārdaugavā, Zemitāna laukumā, rekonstruētās Kr.Barona ielas ziedu vāzēs, Ziemeļblāzmas parkā, Mežaparkā, Spīķeru kvartālā un citviet Rīgas apkaimēs.

Kopumā šogad Rīgas dārzos, parkos un skvēros ar vasaras puķēm tiks apstādītas dobes vairāk nekā 3000 m2 platībā, bet dobēs, ziedu piramīdās, ziedu grozos un vāzēs kopumā tiks iestādītas vairāk nekā 70 tūkstoši vasaras puķu.

Pavasara ziedu un tulpju stādījumu pakāpeniska nomaiņa ar vasaras puķēm šogad ilgst no maija vidus līdz jūnija vidum. Kā ik gadu, vasaras puķu stādījumi priecēs rīdziniekus un pilsētas viesus līdz pat oktobra beigām.